Cestování

Milé stomičky, stomici a sTomíčci – cestovatelé.

Náš „sáček navíc“ neznamená konec s cestováním. A protože chceme cestování Vám i sobě o trochu zjednodušit, dovolili jsme si připravit malého pomocníka pro cestování. Je jím průkaz stomika, který Vám může vystavit místní klub stomiků, jehož jste členem.

Vzhledem k tomu, že možnosti tištěné verze průkazu jsou přece jen skromnější, chceme si vypomoct moderními technologiemi a proto jsme zřídili tuto sekci na stránkách Českého Ilco, z.s., kde najdete kromě průkazu stomika i instrukce v několika světových jazycích a slovníček se základními stomickými pojmy. Naleznete zde nejen rady a vychytávky, které s cestováním stomiků souvisí, ale i jednotlivé jazykové verze popisující Vaše stomické potřeby. Při cestování by se vám mohly hodit kontakty na jednotlivé národní organizace stomiků v členských zemích Evropské asociace stomiků (EOA = Europe Ostomy Association), kdybyste v příslušné zemi potřebovali s něčím poradit nebo pomoct.

Přejeme Vám šťastné cestování bez komplikací a omezení. A když nám z cest občas pošlete své poznatky, postřehy či připomínky, rádi je zpracujeme a zařadíme na tyto stránky.