Logo České ILCO České ILCO, z.s. - dobrovolné sdružení stomiků

Nacházíte se zde:   

 Aktuality

 Dárek k narozeninám - zdraví

Tisková zpráva - Dárek pro všechny - video Zdraví v pohybu.

Před vánoci každý myslí na to, jak obdarovat své bližní. Nejvzácnějším darem, který ale nelze nikde koupit, je zdraví. Právě zdraví je to, co nejvíce potřebujeme. České ILCO připravilo dárek pro všechny - video Zdraví v pohybu. Přináší sérii instrukcí pro nejjednodušší pohyb pro zdraví a pohodu ve speciálním provedení, vhodném i pro zdravotně silně oslabené jedince, zkrátka lehké, nenáročné a účinné cvičení pro každého.
Video Zdraví v pohybu je ke stažení na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=At6ld4pbn2I

Celá tisková zpráva > On-line přednášky

19. 9. 2018 od 18:00
On-line přednáška Život se stomií

Dozvíte se o druzích stomií a specifikách péče o ně, o roli stomické sestry, o nabídce organizace České ILCO a o možnostech zapojení do aktivního života.
Lektorka: Ing. Marie Ředinová (předsedkyně České ILCO).

Poslechněte si přednášku a zeptejte se na chatu:
https://www.amelie-zs.cz/on-line-prednaska-zivot-se-stomii/


26. 9. 2018 od 18:00
On-line přednáška Onkologické onemocnění a výživa

Výživa jako prevence vzniku onemocnění, v době léčby, při obezitě nebo při stomii a také při paliativní péči.
Lektorka: MUDr. Eva Meisnerová.

Poslechněte si přednášku a zeptejte se na chatu (bude přístupná):
https://seats.applicloud.com/room/seppia Úhrady zdravotnických prostředků v roce 2019

Tisková zpráva - Nebojte se novely. Vyjádření k připravované novele zákona 48/1997 Sb.

Začíná se mluvit o změně úhrad zdravotnických prostředků, novela prošla už prvním čtením. Je v našem zájmu, tedy v zájmu pacientů, aby ji poslanci i senátoři schválili a vešla v platnost koncem letošního roku. Pokud se tak stane, ...

Celá tisková zpráva > Úhrady zdravotnických prostředků v roce 2019

Tisková zpráva - Nebojte se novely. Vyjádření k připravované novele zákona 48/1997 Sb.

Začíná se mluvit o změně úhrad zdravotnických prostředků, novela prošla už prvním čtením. Je v našem zájmu, tedy v zájmu pacientů, aby ji poslanci i senátoři schválili a vešla v platnost koncem letošního roku. Pokud se tak stane, ...

Celá tisková zpráva > Překonej své hranice

Cykloakce 2018

Dobrovolné sdružení stomiků České ILCO připravuje při příležitosti 9. Světového dne stomiků ve spolupráci se společností ConvaTec, předním světovým výrobcem stomických pomůcek, cyklistickou spanilou jízdou napříč Českem nazvanou Překonej své hranice. Jízda proběhne od 1. do 9. června v 9 etapách. Účastníci projedou Českem ze západočeských Hranic přes města, kde fungují spolky stomiků – Cheb, Plzeň, Příbram, Prahu, Havlíčkův Brod, Brno, Přerov, Hranice na Moravě a cíl bude v Novém Jičíně.
Osobní záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Po dojezdu jednotlivých etap bude následovat beseda s účastníky, kde Vás rádi přivítáme. Termíny a místa jednotlivých besed se dozvíte na bezplatné Stomalince© 800 122 111.

Přijďte podpořit stomiky – cyklisty!


Podrobné informace >

Plakát cyklistické akce >

Plánky jednotlivých etap> s informacemi o zajímavých místech a doprovodných akcích.

Tisková zpráva k cykloakci >

Cyklisté dorazili do cíle > tisková zpráva.


 Průzkum Moje stomická sestra

Sestra

České ILCO chce vyzdvihnout potřebnou a důležitou práci sestřiček pro nás stomiky, ocenit ty nejlépe hodnocené a poděkovat jim za jejich práci.
Stomici i ti, kdo jim pomáhají, mohou navrhnout k ocenění některou stomasestru vyplněním dotazníku. Lze navrhnout i více sestřiček. V poznámce uveďte, proč stomickou sestru doporučujete k ocenění.
Průzkum probíhá ledna do konce srpna 2018. Výsledky budou vyhlášeny v říjnu. Formulář lze vyplnit elektronicky na:
https://goo.gl/forms/yYT3xbzfYZeD7mYw1 Setkání stomiků ConvaTec 2018

Pro letošní rok připravila společnost ConvaTec Česká republika celkem osm regionálních Setkání stomiků. Kromě tradičních hostů, jakými jsou lékař – chirurg, stomické sestry a nutriční terapeutka, Vám letos ConvaTec představí nový projekt S Radimem v kondici. Jedná se o program fyzických aktivit pro stomiky se zaměřením na prevenci vzniku kýly. Přímo na místě se naučíte jednoduché cviky, kterými snadno zlepšíte svou fyzickou kondici.
Na Setkání se přihlašujete telefonicky předem na bezplatné Stomalince© 800 122 111.

Plakát setkání stomiků ConvaTec > České ILCO pomáhá již 25 let

WOD 2018

Pacientská organizace České ILCO, z. s., sdružující stomiky v České republice, pomáhá již 25 let lidem s umělým vývodem ze střev nebo močových cest a jejich blízkým. Při příležitosti tohoto výročí připravuje spolek České ILCO pro nadcházející rok 2018 řadu zajímavých akcí. Jde především o mezinárodní cyklistickou akci pod názvem „Překonej své hranice“, kdy účastníci – stomici - projedou celou republiku od Hranic u Chebu až do Hranic na Moravě. Dále České ILCO připravuje mezinárodní sportovní hry a také průzkum mezi stomiky O nejoblíbenější stomickou sestru.


Tisková zpráva ke stažení >


 Lavička Českého ILCO

Lavička ILCO

Milí stomici, nevíte kde v Praze posedět?
Zveme Vás na lavičku s logem Českého ILCO. Najdete jí uprostřed Václavského náměstí za historickou tramvají (ve které je občerstvení), proti pasáži do divadla ROKOKO.
Pokud se na lavičce vyfotografujete (tak, aby bylo vidět i logo Českého ILCO), foto pošlete na email : ceske.ilco@centrum.cz (věc: LAVIČKA).
Fotky umístíme do fotogalerie. Každá desátá fotografie bude odměněna poukázkou do drogerie v hodnotě 100,-Kč. Nejnápaditější fotografie bude odměněna poukázkou v hodnotě 200,-Kč. Soutěž pokračuje i v roce 2017!
Leták lavička ILCO >


Vítězové v roce 2016:

1. místo
1. místo
2. místo
2. místo
3. místo
3. místo S.TOMÍK má básnické střevo

Básnické střevo

České ILCO, z. s. vyhlašuje soutěž pro stomiky a jejich blízké s názvem: "My básnické střevo máme, s osudem se vyrovnáme".
S nápadem na uspořádání soutěže přišel stomik, který uvádí: Hledal jsem význam úsloví "mít básnické střevo". Proč se neříká "mít básnické srdce nebo hlavu…." Zaujal mě jeden názor. Cituji: "Proč básnické střevo? Asi proto, že to nejlépe ze všech orgánů vystihuje tu podstatu, že člověk je plný názorů, pocitů, pohledů a slov, které z něj pak vycházejí v podobě básně".
Básničky by neměly přesné zaměření. Jistě budou vycházet z pocitů a zkušeností, ze života stomiků všeobecně. Básničku můžete doplnit fotografií.


Podmínky soutěže >

2016 - Výsledky soutěže>


 Znám své léky

logo AIFP

Bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout. Poradna není v žádném případě náhradou odborných rad lékaře, pouze doplněním informací pro pacienty, jež mají zájem se dozvědět víc.

Jak poradna funguje? Do formuláře stačí zadat správné názvy všech užívaných léčiv. Vámi zaslaný seznam bude zanalyzován spolupracujícími odborníky napojenými na databázi léčiv společnosti Infopharm. Nejpozději do 2 dní od zadání dotazu (u komplikovaných dotazů nejpozději do 7 dní) obdržíte e-mailem informaci o tom, zda zadané léky jsou, či nejsou ve vzájemné interakci a jakým bylinám a pokrmům byste se měl/a vyhnout. Poradna probíhá zcela anonymně a bezplatně.

Vstup do poradny > Hledáte zaměstnání?

Práce OZP

AV Institut s.r.o. (dříve Santé Institut s.r.o.) je provozovatelem nově spuštěného portálu www.praceozp.cz. Ve spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením nabízí pomoc osobám se zdravotním postižením (OZP) při hledání zaměstnání na otevřeném trhu práce a současně poskytuje vzdělávání zaměstnavatelů v problematice zaměstnávání OZP. České ILCO a AV Institut s.r.o. jsou partneři v oblasti pomoci zprostředkování zaměstnání stomikům. Prosím, využívejte to.

Více informací na www.praceozp.cz

Tisková zpráva > Odborná konference Českého ILCO 8. - 9. 11. 2013

ILCO konference 2013

Ve dnech 8. - 9. listopadu 2013 se v hotelu ILF v Praze konala odborná konference projektu ŽIVOT BEZ OMEZENÍ - LIFE WITHOUT LIMITES. Konference se zúčastnilo téměř 60 zástupců z 18 klubů stomiků. Účastníci byli jsme seznámeni s dosavadními zjištěními, předáváním získaných informací a vedením projektu. Byly již schváleny 2 monitorovací zprávy, celkem bylo podpořeno 256 osob. V rámci odborné konference proběhla řada odborných přednášek a prezentací.

Program konference>

Podrobný záznam z průběhu konference>

Prezentace projektu>

Mnoho fotografií z průběhu konference naleznete ve fotogalerii> od Broni Tučného.


 Ukazujeme pacientům, že se stomií se dá žít

Moje medicína

Žít se stomií není jednoduché, lidé se jí musí přizpůsobit a upravit svoji stravu, pitný režim i další aktivity. Na webu www.mojemedicina.cz najdete rozhovor s Ing. Marií Ředinovou o úkolech Českého ILCO a článek Ukazujeme pacientům, že se stomií se dá žít.


 Výživa v nemoci

Výživa v nemoci

Zajištění vhodné výživy nemocného, o kterého se staráme, je jedním ze základních předpokladů celkové pohody a udržení dobrého zdravotního stavu dotyčného či zabránění tomu, že se jeho zdravotní stav nebude dále zhoršovat. Pečující může zajistit, aby výživa nemocného splňovala následující požadavky:


  • pestrá a pravidelná strava s dostatečným obsahem všech základních živin,
  • denní dávka rozdělená do minimálně 5 porcí denně,
  • dostatečné množství tekutin (minimálně 2 litry denně),
  • využití přípravků tekuté výživy pokud není příjem živin a energie dostatečný,
  • v případě potřeby konzultace nutričního specialisty.

Podpora výživy musí být součástí komplexní péče o nemocného, zvláště u skupin ohrožených nedostatečným příjmem potravy a z toho plynoucí podvýživou.

Na webovém portálu VÝŽIVA V NEMOCI naleznete mnoho informací o výživě v nemoci, po operaci, výživě u nádorových onemocnění, diabetiků ... Národní onkologický registr - kolorektální karcinom v ČR

Data NOR

Národní onkologický registr eviduje výskyt zhoubných nádorů na území celého státu a všech věkových kategorií populace. U nás byl založen v roce 1953. V roce 1976 byl přebudován podle mezinárodně přijatých zásad a údaje lze srovnávat s jinými státy.

U nás je ze zákona povinné registrovat všechny zhoubné nádory. Náš registr je svým celorepublikovým záchytem a relativně dlouhou historií ojedinělý v Evropě i na světě. Lze hodnotit i úspěšnost onkologické péče, je možné zjišťovat incidenci, prevalenci i mortalitu.

Na jarním zasedání Českého ILCO přednesl doc. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D. velmi zajímavý přehled a rozbor dostupných dat, která se týkají kolorektálního karcinomu v ČR. V roce 2007 bylo v ČR nově diagnostikováno 7 826 pacientů s kolorektálním karcinomem, v roce 2008 pak 8 236 pacientů, v letošním roce je očekávánou 8600 nových pacientů. Díky stále kalitnější péči se roční mortalita nezvyšuje (asi 4000 pacientů).

Stáhnout prezentaci> (PPS - 7,1 MB)

Na webovém portálu o epidemiologii nádorů České republiky můžete vytvářet interaktivní analýzy vámi vybraných onkologických diagnóz. Na portálu www.rektum.cz naleznete trendy výskytu nádorů tlustého střeva a konečníku. Aktuality o rakovině tlustého střeva a konečníku a o kolorektálním screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích naleznete na stránkách www.kolorektum.cz .


Archiv starších příspěvků >

 

Navigace vlevo

 

IČO: 449 947 88
Bankovní účet:
131 054 439 / 0300

Dnes je: úterý
11. prosince 2018

České ILCO, z.s.

Kontaktní adresa:

Polská 15
120 00 Praha 2
(+420) 728 870 963
Provoz infocentra >
e-mail: info@ilco.cz
Facebook Facebook ILCO
Facebook Facebook stomik.cz

Jste 406289.
návštěvník tohoto webu

Aktuality

Pozvánky na akce klubů

Napsali o nás

© 2010 Pavel Kreml