Stomickou sestrou roku 2021 je Blanka Pupíková

Ve dnech 12. 5. – 31. 7. 2021 jste měli příležitost hlasovat v anketě „Moje stomická sestra“. Cílem ankety bylo ocenit práci, přístup, empatii a pochopení, které mají stomické sestřičky pro každého stomika. V této anketě hlasovalo 306 respondentů a celkem bylo nominováno 96 stomických sestřiček.

Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 1. 10. 2021 na Podzimní konferenci Českého ILCO, z.s., které jste mohli sledovat díky streamu na Facebooku Českého ILCO z.s. nebo na Stomik Radim – ConvaTec.

S nejvyšším počtem hlasů se na prvním místě umístila Blanka Pupíková z FN Ostrava a stala se tak „Stomickou sestrou roku 2021”.

Blanka Pupíková - stomická sestra roku 2021

Blanka Pupíková, zdravotní sestra z FN Ostrava, je člověk se srdcem na pravém místě, plná pozitivní energie a empatie. Často se jí stane, že cesta z práce jí trvá i 3 hodiny, protože ji zastavují její pacienti třeba jen proto, aby jí sdělili, jak se mají. Přicházejí jí fotografie dětských pacientů, které ukazují, jak děti krásně prospívají nebo zrovna absolvovaly první školní den. Paní Blanka je ráda, když vidí, že jejím pacientům se daří dobře. I když už není stomickou sestrou, stomici ji přesto zvolili “stomickou sestrou roku“, a to v rámci ankety Moje stomická sestra 2021. Přečtěte si rozhovor s letošní vítězkou Blankou Pupíkovou.

Čeho si nejvíce cení pacienti na paní Pupíkové:

Je to náš anděl. Dětí ji milují. Je srdečná, trpělivá a usměvavá. Svou práci dělá srdcem, nedívá se na hodiny, kdy už jí končí služba. Pomůže i ve svém volnu. Je to sestřička se srdcem na správném místě. Moc si ji vážím, nejen jaká je, ale co vše umí.

Naprostá oddanost svému povolání (poslání), vysoká odbornost, profesionalita, lidskost, výborná komunikace. Vždy dobrá nálada.

Za všech okolností nesmírnou citlivost a podporu a to při řešení jak fyzických, tak i psychických obtíží. Oceňuji také vysokou erudovanost pí. Pupíkové, její neutuchající snahu vrátit své pacienty plně zpět do života s velkým důrazem na individuální přístup.

Na své stomické sestřičce Blance oceňuji převážně přístup k lidem, její lidskost, laskavost, empatii, dobrosrdečnost a šikovnost.  Své práci hodně rozumí, vždy se vším poradí, ošetří dobře stomii i okolí kůže. Vždy se snaží pomoct. Jsem za ní velmi ráda, hodně  mi pomohla. Je to člověk na správném místě, která miluje svou práci a tento přístup se pak odráží u pacientů.

Pořadí na prvních deseti místech

Stomická sestra roku 2021 - Nejoblíbenější sestřičky

JménoPříjmeníPočet hlasůPůsobnost
BlankaPupíková29Ostrava
LibušeSuchánková24Brno
SoňaZdvořilá19Hradec Králové
LibušeAuterská16Plzeň
HanaBrabcová15Havlíčkův Brod
MilenaDrdáková15Olomouc
KateřinaDrlíková13Praha
EvaHorálková13Ústí nad Labem
TerezaKobrlová8Jablonec nad Nisou
MartinaBabicová7Zlín

Čeho si pacienti nejvíce cení na sestřičkách:

Nejen že je anděl, je to bohyně!

Má všechny vlastnosti, které má mít stomicka sestřička. Její přístup je skvělý, stará se, zajímá se, komunikuje, je velmi milá a  ochotná pomoci kdykoliv.

Neskutečnou příjemností k pacientovi a jeho rodině hlavně po psychické stránce, svou lidskostí k dané situaci hlavně ohledně pomůcek pro pacienta. Moc děkujeme, Jaromír Hůlka Trutnov “

Velice obětavá a svědomitá. Má svoji práci ráda a dělá ji s láskou. Ještě se dále vzdělává, aby byla ještě pro pacienty víc užitečná.  Je všude, kde je její pomoc třeba. Nyní v této době koronaviru se zapojila i do očkování a byla nápomocná kde jí bylo třeba. Nehledí na čas, který věnuje pacientům.

Po velmi vážné operaci jsem jí viděla jako jednu z prvních, i když už jsem ji znala z poradny. Pro mě je prostě Anděl hodná, milá,  krásná, výborný odborník a člověk. Cokoliv potřebuji vyhoví. Já jí prostě miluju. Poslední výlet nás vzala i s vnoučkem a bylo to zase  báječné.

Fotogalerie z vyhlášení výsledků ankety

Díky vaší pomoci můžeme pomáhat stomikům k návratu do plnohodnotného života.