Žít naplno se dá i se stomií

Říjnovým hrdinou ILCO kalendáře je Marek, který má stomii skoro celý svůj život a bere ji jako svoji nedílnou součást. Jeho životním mottem je žít naplno, což dokazuje i jeho úspěch na překážkových závodech Spartan Race.

Marek - ILCO Kalendář 2022

Příběh Marka

Jmenuji se Marek a je mi 43 let. Kvůli vrozené vadě konečníku mám od narození nyní již trvalou kolostomii. Stomikem jsem skoro celý svůj život, a proto jsem stomii bral, a stále beru, jako svou nedílnou součást, a tak k ní také celý život přistupuji. Snažím se žít naplno, což je vlastně i moje životní motto. A když to nejde, tak je důležité se o to alespoň vždy pokusit.

V roce 2016 se mi podařilo úspěšně dokončit všechny tři úrovně překážkových závodů Spartan Race, tedy Sprint, Super a hlavně nejtěžší Beast, a získat tak sparťanskou Trifecta medaili. S odstupem času se mi to zdá až neuvěřitelné. Byl to opravdu silný zážitek na celý život a člověk tam poznal sám sebe.

Důležitá je pro mě také moje rodina, naše dvě děti a hlavně manželka Blanka, se kterou jsme se opravdu našli. I ona je stomička a stomie tehdy hrála v našem internetovém seznámení zásadní roli. Vlastně jí svým svým způsobem vděčíme i za to, že jsme spolu nyní již 14 let šťastní „stomičtí“ manželé.

Chcete sdílet svůj příběh?

Díky vaší pomoci můžeme pomáhat stomikům k návratu do plnohodnotného života.