Honzík měl 2 dočasné ileostomie už jako miminko

Prosincovým hrdinou ILCO kalendáře je Jeníček, který se narodil s gastroschízou, a proto měl 2 dočasné ileostomie už jako miminko. Jeníček, který v červenci oslavil jeden rok, je veselý a statečný chlapeček. O jeho příběh a také budoucí životní motto se s námi podělila jeho maminka.

ILCO Kalendář - Honzík měl 2 dočasné ileostomie už jako miminko

Příběh našeho Jeníčka

Jeníček se narodil s gastroschízou, tedy jeho střevní kličky se vyvíjely mimo dutinu břišní. Po porodu se podařilo vše vrátit do bříška, ale kvůli neprůchodnosti mezi tenkým a tlustým střevem se muselo cca 5cm tlustého střeva odebrat a napojit na tenké.

Dvě ileostomie a nejasná prognóza

Tři týdny po porodu jsme si tak domu vezli zdravé, plně kojené miminko. Ale to se záhy změnilo. Bohužel za tři dny po příjezdu domů přestal kakat a začal zvracet. Jeli jsme okamžitě do nemocnice, kde Jeníček prodělal operaci pro ileus. Byla vyvedena ileostomie a vzalo se 15 cm tenkého střeva. Za čtyři dny prodělal další akutní operaci, kde bylo odebráno cca 20 cm tenkého střeva a vyvedla se druhá, “slepá” ileostomie, která stolici neodváděla. Po tomto zákroku nás lékaři spíše připravovali na to, že Jeníček nemusí přežít. Prognóza byla nejasná. Nikdo také nevěděl, zda Jeníček nebude mít následky z prodělaných narkóz a z umělého spánku po takové dávce opiátů.

Po 3 měsících konečně domů

Díky lékařům a skvělému týmu JiRP to ale zvládnul a po tří měsíčním pobytu v nemocnici jsme si domů odvezli miminko s centrálním žilním katetrem, kapající nitrožilní výživu 23 hodin denně 7 dnů v týdnu, s ileostomiemi, ale živé a věčně vysmáté.

Statečný Jeníček vše hravě dohnal

Vše, co bylo potřeba, hravě dohnal. Zanoření proběhlo o dva a půl měsíce později a Jeníček ho zvládl na jedničku. Teď už se potýká “jen” se syndromem krátkého střeva a stále kape nitrožilní výživu, ale už “jen” 16 hodin denně 7 dnů v týdnu.

Jeníček, který v červenci oslavil jeden rok, je veselý a statečný chlapeček, vděčný za život. Každý jeden den mu děkuji za jeho bojovnost a za to, že tady s námi zůstal. Jeho motto nejspíš bude “hlavně se z toho neposr…”

🙃🙂 Mějte se moc krásně a děkujeme za skvělou příležitost!❤️

Chcete sdílet svůj příběh?

Díky vaší pomoci můžeme pomáhat stomikům k návratu do plnohodnotného života.