Rozhovor s Mgr. Kateřinou Drlíkovou

Milý rozhovor plný informací o stomii se stomickou sestřičkou, která získala ocenění v soutěži Sestra roku. Stomická sestra Mgr. Kateřina Drlíková byla hostem pořadu Kontakt 19.3.2018. 

Ocenění 18. ročníku soutěže Sestra roku 1. března 2018 v Divadle Hybernia v Praze bylo uděleno ve dvou kategoriích. V kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči získala 2. místo  MGR. KATEŘINA DRLÍKOVÁ, stomická sestra Chirurgické kliniky 2. LF UK a Fakultní nemocnice Motol Praha.

Kateřina se rozhodla změnit způsob péče o pacienty se stomií, a proto už 20 let učí pacienty, jak se o stomii starat, pomáhá jim si na stomii zvyknout a přestat se jí bát.  “Velkým vítězstvím je, že jsme pacienta trošku změnili, ale on zůstal úplně stejný,” říká Kateřina a nezbývá než souhlasit, jsme pořád stejní, jen máme něco trošku jinak. Spolu s kolegyněmi napsala 2 knihy Stomie a Praktický průvodce stomika. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte o přípravě pacienta na stomii, péči o stomii, stravě, pomůckách, plavání, Českém ILCO a nechybí ani stomický vtip.

Užijte si jeho poslech ZDE.