Zapojte se do projektu PytlíkART

Pomozte nám zvýšit povědomí o stomii a ukázat, že i s vývodem se dá normálně žít. Proto vznikl projekt PytlíkART – netradiční umění na stomických pytlících. Věříme, že Vás tento projekt zaujme a že se do něj zapojíte a pomůžete nám dostat téma stomiek co nejširší veřejnosti.

V rámci osvěty o životě lidí s vývodem jsme vymysleli projekt PytlíkART, malování na stomické pytlíky. Chceme, aby lidé věděli, jak stomický sáček vypadá, nebáli se ho dotýkat a mluvit o něm.

PytlíkART není jen pro stomiky, nebo malíře

PytlíkART není jen pro stomiky. I ten, kdo nemá vývod, se může zapojit a pytlík pomalovat. Že neumíte malovat? Napište na pytlík vzkaz, nalepte obrázek. Fantazii se meze nekladou. Hotový pytlík s přihláškou pošlete do 30.9.2020 na adresu organizace České ILCO, Polská 15, 12000 Praha 2.

V říjnu chystáme výstavu a od listopadu bude probíhat benefiční prodej malovaných pytlíků. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na podporu organizace České ILCO. Díky tomu budeme moci pokračovat v předávání informací a zkušeností stomikům i jejich rodinám, v besedách se zdravotními sestrami i studenty, ve školení dobrovolníků z řad stomiků a v přednáškách pro stomiky i širokou veřejnost.

Pomozte nám dostat projekt PytlíkART do světa! Zapojte se! Pomalujte pytlík a sdílejte výzvu na Vašich sociálních sítích. Více informací o projektu najdete na stránce PytlikART, kde se můžete podívat na galerii malovaných pytlíků, přečíst si příběhy stomiků a najít inspiraci na tvoření. Najdete nás i na Facebooku.

Pokud nemáte sáček, rádi Vám ho pošleme. Napište si o něj na náš e-mail pytlikart@seznam.cz. Na malování používáme pouze stomické sáčky, které již nemohou použít pacienti z důvodu poškození, prošlé minimální trvanlivosti atd., které nám poskytli dodavatelé stomických pomůcek.