SPORTUJEME pro ČESKÉ ILCO

Dne 5. 5. 2019 si udělejte čas a přijeďte do Mělníka!

Dům dětí a mládeže v Mělníku a Tělovýchovná jednota Mělník připravují k 120 výročí TJ Mělník velkou osvětovo – sportovně –kulturní akci.

leták Sportujeme pro české ILCO v Mělníce

Rozhodli se podpořit některou neziskovou organizaci a máme velkou radost, že volba padla na České ILCO. Vanda Hýbnerová, dcera nejznámějšího českého stomika je ambasadorskou akce. Přijde i řada známých herců, organizátoři připravují kulturní program i sportovní aktivity.

České ILCO v rámci akce připravuje:

  • na akci představíme našeho maskota S. TOMÍKA
  • Seznámíme Vás s našimi projekty Překonej své hranice, Plaveme, Básnické střevo.
  • Představíme hru Stomiku nedej se! V této hře, ne nepodobné oblíbenému Člověče nezlob se, si figurky do domečku pomáhají. V pravidlech je řada situací ze života stomiků
  • Přivítáme účastníky-stomiky loňské akce Překonej své hranice, kteří přejeli republiku od Hranic u Aše přes Hranice na Moravě až do Nového Jičína. Poví vám, proč jeli a jak je to obohatilo.
  • Ve stánku Českého ILCO se dozvíte, jak se žije lidem s vývodem se střev, je připravena i prezentace Jak předcházet onemocnění, diskutovat s vámi přijde i zkušený lékař.
  • Zájemcům nabídneme hru Stomiku, nedej se ve stolním vydání, i knihy s příběhy stomiků.

 

Program akce:

Začínáme 5. 5. 2019 v 10 a končíme v 18 hodin!

Podrobný program na hlavní scéně v PDF ke stažení (cca 300 KB)

Aktivity budou celý den probíhat na několika stanovištích v parku Na Polabí. To …nejdůležitější se bude odehrávat na hlavním pódiu. Zde vystoupí herci a zpěváci známí z TV Prima . Na hlavním pódiu se vedle ambasadorky celé akce Vandy Hybnerové představí například Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová či Dáša Zázvůrková. Moderování se ujme herec Martin Zounar.

Na stanovišti, které je příznačně pojmenované POHYBOVÉ WORKSHOPY, si budete moci prohlédnout a zároveň i vyzkoušet spolu s některým z herců aktivity zájmových útvarů DDM Mělník. Například Kangoo Jumps, Chearing, country tance, jumping trampolíny a další…

Skákací zóna je vyhrazena pro všechny milovníky skákání. K dispozici bude jeden velký a dva malé nafukovací skákací hrady, jumping trampolínky a velké lanové centrum. Vstup je již zahrnut v ceně vstupenky.

Podrobný program na pohybové scéně v PDF ke stažení (cca 180 KB)

V naší sportovní zóně si můžete na šesti různých stanovištích zasoutěžit o ceny. Vaše schopnosti prověří například skok v pytli, chůze na chůdách, hod na cíl…

Aby toho nebylo málo, v budově DDM si budete moci zahrát ping-pong, vyzkoušet své schopnosti v laserové střílečce nebo na tenisovém trenažéru. K dispozici bude i interaktivní podlaha nebo ukázka cvičení K2.

Specialitou této akce bude autogramiádový vláček. Za symbolických 10,- Kč (tato částka půjde celá na podporu pacientské organizace České ILCO z.s. – dobrovolné sdružení stomiků) si můžete užít vyhlídkovou jízdu po městě a společnost Vám bude dělat vždy některý z herců.

Již teď je jasné, že se máte na co těšit. Pozvěte na akci i Vaše přátele a známé, ať nepřijdou o tuto jedinečnou akci.

 

Ing. Marie Ředinová