Dýňová polévka s jablky a Quacamole

Dnes jsme si k obědu udělaly dýňovou polévku s jablky a na Venkovský chléb si mázly quacamole. Udělaly jsme pro sebe moc dobře, protože dýně i avokádo jsou velmi prospěšné a zdravé suroviny:

Avokádo


Avokádo je ovoce, které se řadí mezi super potraviny. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálních látek. Například vitamín A, C, E, K, B1, B2, B3, B5, draslík, měď, železo, hořčík, fosfor, zinek. Je bohaté na vlákninu a zdravé snadno stravitelné tuky. Pro obsah kyseliny listové je vhodné jako prevence rakoviny tlustého střeva, žaludku nebo slinivky. Avokádo snižuje hladinu cholesterolu, upravuje problémy s trávením.

Recept na quacamole.

Dýně hokaido

Dýně obsahuje velké množství beta-karotenu, vitamínům, vápníku, železu, draslíku. Je prospěšná pro naše oči, pokud její konzumaci doladíme semínky, nebo dobrým olejem. Má antioxidační účinky, váže na sebe toxické látky a příznivě působí na žaludek, slezinu a slinivku. Polévka nás zahřeje, zejména s kořením jako je kurkuma, zázvor, česnek, kari.

Recept na dýňovou polévku s jablky najdete zde. Doporučujeme místo másla ghí, případně olivový nebo kokosový olej. My jsme přihodily i kurkumu.

Vaše Pavla a Tereza.