Básnické střevo – soutěž

Vyhlašujeme soutěž nejen pro vás, ale i vaše blízké s názvem:

My básnické střevo máme, s osudem se vyrovnáme!

Proč básnické střevo? Střevo nejlépe ze všech orgánů vystihuje podstatu, že člověk je plný názorů, pocitů, emocí, které se snaží zpracovat ve slova. Slova se formují do myšlenek a vět, ty z něj vycházejí v podobě básně.”

S nápadem na uspořádání soutěže přišel Bronislav Tučný (urostomik). “Hledal jsem význam úsloví mít básnické střevo. Proč se neříká mít básnické srdce nebo hlavu…?” Zaujal mě jeden názor: “Proč básnické střevo? Asi proto, že to nejlépe ze všech orgánů vystihuje tu podstatu, že člověk je plný názorů, pocitů, pohledů a slov, které z něj pak vycházejí v podobě básně.” Což převedeno na stomiky by mohlo znamenat třeba “Plný pytel básní, když se stomik zasní”.

Kritéria soutěže

Básničky nemají přesné zaměření. Jistě budou vycházet z vašich pocitů a zkušeností, z života stomiků všeobecně. Básničku můžete doplnit fotografií. K jedné básničce max. 3 fotografie (není to podmínkou), vztahující se k textu básničky, nebo co děláte (např. sportovní, společenské a jiné aktivity). Poslat můžete i umělecky zaměřené.

Technická specifikace pro posílání fotografií (snímků): 

Snímek ve formátu JPG, minimálním délka (rozlišení) kratší strany bude 800px, minimálni délka (rozlišení) delší strany bude 2400px.

Materiály prosím zasílejte na e-mail: basnickestrevo@gmail.com

Pokud nejste příznivcem internetu a básničku, případně fotografii pořízenou klasickým způsobem, chcete poslat poštou, zašlete prosím na adresu: České ILCO, z. s., Polská 15, 12000 Praha 2.

Pokud básničku doplníte fotografií, šance na výhru se dvojnásobí. Soutěž bude probíhat dlouhodobě. Vždy v lednu budou vyhodnoceny příspěvky za uplynulý rok. Výherci obdrží od Českého ILCO věcné ceny. Každý rok bude oceněno 5 příspěvků.

Účastník souhlasí s tím, aby zaslané snímky i text byly použity k rozšíření povědomí veřejnosti o stomicích v návaznosti na stránky Českého ILCO (www.ilco.cz) a aby mohly být využity při různých příležitostech – dny sociálních služeb, v nemocnicích, na výstavách, ve vestibulech veřejných budov a podobně, dále k publikování v tisku, Zpravodaji či jiných médiích a to bez nároku na honorář.

Těšíme se na vaše básničky.

Bronislav Tučný a Ing. Marie Ředinová

Aktualizováno – přinášíme Vám
básně roku 2018

V roce 2018 jsme obdrželi 10 příspěvků do soutěže. Nezávislá pětičlenná porota zhodnotila příspěvky. Pět nejlépe hodnocených oceníme. Porota měla těžkou práci. Každý příspěvek byl něčím zajímavý.

Prohlédněte si básničky i vítěze pohromadě