Aplikace OstoBuddy ohlídá naše pomůcky

Kdo z nás někdy neřešil kolik pomůcek ještě zbývá, kdy jsem si je naposledy vyzvedával a kdy mám zajít pro nové poukazy? Naštěstí existuje vychytaná aplikace OstoBuddy, která je určena pro chytré telefony a tablety. Jejím cílem je učinit náš život se stomií jednodušší. A jak to dělá? 

  • hlídá zásobu pomůcek
  • upozorní na nutnost výměny pomůcky
  • včas upozorní, že vám pomůcky dochází
  • oznámí, že je čas zajít si pro poukazy na nové pomůcky

Po stažení do aplikace vložíme všechny pomůcky, které doma už máme a vždy, když obdržíme novou zásobu, jejich stav v aplikaci upravíme. Při zadávání pomůcek do záložky Supplies je možné zadat výrobce, kód výrobku, množství pomůcek, datum poslední objednávky a při kolika kusech nás má aplikace upozornit na nutnost objednat další.

Funkce Use Supplies se používá při výměně pytlíku (Full Change). Aplikace umožňuje zadat i částečnou výměnu (Partial Change), pokud použíjeme například zahušťující materiál, nebo jinou vychytávku, při které není potřeba měnit podložku nebo pytlík. V této záložce se vždy zadává právě spotřebované množství pytlíků a prostředků. Je možné napsat poznámku o stavu stomie, vložit její fotku, nebo si poznamenat svoje zkušenosti s pomůckou. Každý den, kdy jsme si pomůcky vyměnili zůstává v historii a my tak máte přehled o tom, kdy a co jsme použili a jak případně vypadala stomie. Poznámky nebo fotky můžeme později ukázat lékaři nebo sestře.

OstoBuddy nás upozorní na potřebu výměny pytlíku. Tato funkce se hodí zejména pro ty, kdo používají dvoudílný systém. Stačí si nastavit upozornění jednou za 3 dny a nemusíte myslet na to, kdy jste si naposledy měnili podložku. Na hlavní stránce je také vidět datum poslední a následující výměny.

Aplikaci teprve testujeme, proto nás zajímají vaše poznatky a zkušenosti. Za nás zatím jediná nevýhoda, že je OstoBuddy jen v angličtině.

Stáhněte si OstoBuddy.