Aliance žen s rakovinou prsu podporuje akci Překonej své hranice!

České ILCO, z. s. připravuje ve spolupráci se spol. ConvaTec Česká republika od 1. do 9. června 2018 mezinárodní cykloakci Překonej své hranice. Stomici z České republiky i zahraničí pojedou na kolech z Hranic u Aše do Hranic na Moravě. V této souvislosti jsme oslovili několik známých osobností a požádali je o odpovědi na tři otázky.

Dnes odpovídá Eva Knapová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu

1. Je podle Vašeho názoru cykloakce Překonej své hranice, spojená s besedami s cyklisty a místními stomiky, vhodným způsobem prezentace Českého ILCO?

Rozhodně, víme z vlastní zkušenosti Aliance žen s rakovinou prsu, že je vhodné kampaně pro veřejnost volit formou poutavou, aby nevyvolávaly obavu, ale naopak ukázaly pozitivní přístup jak prevenci, tak k případnému onemocnění. Předávání osobních příběhů a zkušeností na besedách je daleko více motivující než jakékoliv informativní letáky či brožury.

2. Překonala jste někdy i Vy své hranice, jak?

Myslím, že život znamená každodenní překonávání svých hranic, třeba drobných, ale i větších, pokud člověk přistupuje k daru života s vědomím, že chce čas prožít smysluplně a ne jen přežít. Ve svém věku snad mohu zhodnotit, že různé životní peripetie jsem překonávala a překonala především asi rozhodnutím, že nic nevzdám, ať to na začátku vypadalo jakkoliv. Že to vždycky stojí za to postavit se problémům a starostem čelem……

3. Co byste vzkázala účastníkům akce – stomikům cyklistům?

Moc budeme jako Aliance žen s rakovinou prsu držet palce, aby se akce povedla, upoutala pozornost a tím i zpětnou vazbu a budeme rády napomáhat s propagací našimi kanály. A hlavně…užijte si to!!!!!