Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. podporuje akci Překonej své hranice!

České ILCO, z. s. připravuje ve spolupráci se spol. ConvaTec Česká republika od 1. do 9. června 2018 mezinárodní cykloakci Překonej své hranice. Stomici z České republiky i zahraničí pojedou na kolech z Hranic u Aše do Hranic na Moravě. V této souvislosti jsme oslovili několik známých osobností a požádali je o odpovědi na tři otázky.

Dnes odpovídá Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.

1. Je podle Vašeho názoru cykloakce Překonej své hranice, spojená s besedami s cyklisty a místními stomiky, vhodným způsobem prezentace Českého ILCO?

V dnešní době je pohyb žádoucí nejen pro nemocné, ale i pro zdravé. Navíc myslím, že mnozí z nás již byli v Alpách, na Kanárských ostrovech či v Thajsku, ale českou krajinu neznáme tak, jak ji může člověk poznat jenom z kola. To je současně odpověď na vaši první otázku.

2. Překonal jste někdy i Vy své hranice, jak?

Pokud člověk něco dokáže, je to vždy v rámci jeho možností (hranic). Naopak často dokážeme víc, než si myslíme, ale vždy v rámci svých možností.

3. Co byste vzkázal účastníkům akce – stomikům cyklistům?

Účastníkům přeji hlavně hezké počasí a vítr do zad. Zima a déšť, jsou-li spolu, jsou tím nejhorším, co člověk na kole zažije. Zima, pokud je sucho, nevadí, a déšť, pokud je teplo, také ne.