Zkušenosti z plavání ve Francii

Na cestu k moři jsem se vybavila vypouštěcími sáčky od firmy Sabrix a uzavřenými sáčky Welland, oboje jsem měla na celý pobyt –na 10 dní.

Ráno před cestou jsem si vyměnila sáček, nasadila pečlivě vypouštěcí, posnídala jsem vločkovou kaši, která mi dělá dobře. Po půl 12 vyrazila.  Zkontrolovala jsem ještě podložku – problém, podložka v jednom místě měnila barvu,  bylo jisté, že podtéká. Neměla jsem čas měnit, příští bus jel za 2,5 hodiny. Oblepila jsem  okraje podložky a nastoupila do autobusu. Jednou rukou přidržovala sáček a doufala, že docestuji bez nehody na okraj Prahy. Stalo se. Na první zastávce v Praze jsem vystoupila, u zastávky je restaurace. Namířila jsem ke dveřím, otvírací doba od 16 hodin. Bylo mi jasné, že přebalit se musím. Na před zahrádce jsem rozbalila vše, co potřebuji, sundala sáček, očistila, ošetřila, nechala oschnout a nalepila sáček nový. Vše uklidila do popelnice a s kloboukem na hlavě a velkou taškou pokračovala dál městským busem na místo srazu.

Toto byla jediná chvíle, kdy mi sáček způsobil starosti

Cesta  busem na jih  Francie i zpět proběhla bez problému. Jedla jsem menší kousky chleba se sýrem, zapíjela čajem, snědla 2 jablka. Jeli jsme 20 hodin. Bydleli jsme v kempu Les Pins v Argeles v mobil houmech. Dvě malé ložničky, WC, koupelna poměrně prostorné. ´V kempu jsem našla záchod pro postižené – zrcadlo, věšáky, dost místa vše rozložit. Chodila jsem se tam přebalovat. Stačilo obden, obvykle po ranním cvičení a koupání.

Používala jsem vypouštěcí sáčky, vypouštěla jsem 3-5 krát denně. V rámci pobytu jsme měli českou stravou. Po čočkové polévce jsem se skoro vznášela a větrala sáček mnohokrát, ale i další účastníci zájezdu, měli problém, co chvíli někdo zpomalil krok, aby ostatní neobtěžoval.

Jednou po ranním cvičení na pláži kamarádky rozhodly „škoda namáčet plavky“ a v Evině rouše vběhly do moře. Šla jsem do moře poslední a poslední i lezla na břeh. Kamarádky, které věděly, že jsem stomička, viděly můj sáček poprvé. Koukaly překvapeně. Ptaly se jaká opatření dělám, když se chci koupat. Zda jsou sáčky specielně na plavání, jedna dokonce slyšela o krytkách.

Vysvětlila jsem, že pro mě je nejvýhodnější plavat se sáčkem, který mám vyzkoušený a vím, že mi sedí. I minisáčky se započítávají  do měsíčního limitu. Proto není možné u moře měnit pomůcku před každým koupáním. Navíc po nalepení pomůcky se nedoporučuje hned koupat.

Zátky mohou využít jen ti, kteří vědí, že střeva budou v klidu. Tedy musí předem (i dva dni ) udělat dietní opatření. To je snad výhodné, když bych chtěla jít na ples a chtěla bych vypadat v šatech skvěle, ale při koupání plavky s nařasením nebo sukénkou maskují  i plnící se sáček.

U moře jsem se každý den koupala víckrát . Po koupání osušila sáček  ze všech stran i podložku. Převlékla se. Měla jsem se skvěle. Moře bylo čisté, pláž z hrubého písku, krásná příroda, dlouhé vycházky, večery se skleničkou francouzského vína. Pobyt u moře mohu všem, kdo chtějí cestovat, doporučit.

Marie z Prahy