Můj příběh s MANA

Asi každý z vás dobře zná časy, kdy vám není dobře a nevíte co máte jíst. Já jsem po svém kolapsu měla přes půl roku problém cokoli sníst, abych to ihned nevyzvracela. Vážila jsem 41 kg a nutně jsem potřebovala nabrat ztracená kila. Byla jsem absolutně zoufalá, zkoušela hory doly a nic nefungovalo. Bylo mi hrozně špatně a Crohn byl úplně nejradši, když jsem nic nejedla a trávicí systém nijak nezatěžovala. Jenomže to byla cesta do smrti. V nemocnici mi klasicky radili proteiny v mase, vejcích, mléce a cukry, zdravé tuky. Jenže jak to mám dodržet, když ve mně nic nevydrží víc než hodinu?

Tak nastoupila oblíbená klasika ve formě nutridrinků. Měla jsem doma zásobu pro armádu. Jenže já je bytostně nesnáším. Irituje mě jejich chemická chuť, lepivost co zanechávají v puse, pocit kamene v žaludku. Hlavní problém byl ale ten, že jsem všechny hned vyzvracela. Nutridrinky jsou pro mě za trest. Doktoři nevěděli co dál a navrhovali sondu. Tu já ale kategoricky odmítla, protože já žádnou hadici do nosu mít nebudu. Stačí jak trpím už teď s vývodem a Crohnem, tolika operacemi a ještě mít hadici. To se radši střelím. Nakonec jsem se z problému vyhrabala přísnou dietou a tělo se mi jakž takž vrátilo do normálu.

Tedy do té doby, než mě letos navštívily dva abscesy. Jeden u rekta a ten druhý u stomie, ze kterého se vyklubala píštěl. Tělo strádalo, já hubla a situace se začala opakovat. Měla jsem několik zákroků za sebou a ty vždycky tělo vyšťaví na další měsíce. Já ale potřebovala rychle nabrat, abych mohla jít na finální operaci – vyříznutí postižené tkáně u kolostomie a našití ileostomie. Naštěstí mámina kolegyně poradila, abych zkusila doladit energetický příjem drinkem MANA. Už jsem o ní dříve slyšela a ochutnala, ale nikdy pořádně jako funkční doplněk stravy nezkusila. Měla jsem dost strach, protože pro mě je obecně nejtěžší přijímat větší množství potravy v létě, kdy se mi lehce udělá špatně a nemám vůbec hlad. A ono to zabralo! Samozřejmě neříkám, že jsem nic chutnějšího v životě nejedla, to rozhodně ne ???? Nicméně jsem schopná vypít dávku naráz a je mi skvěle. Příjemně hladí v břiše a zanechává pocit nasycení, ne balvan. Na drinku si nejvíc cením složení jako jsou mořské řasy, kokosový olej, oves a další. Zároveň, že všechno, co je v drinku obsažené prošlo přísnou laboratorní analýzou. Pokud si budete pořizovat formu prášku zkuste neutrální chuť vylepšit džusem, kávou, nebo čímkoli vás napadne.

Dnes MANA nepotřebuju k nakopnutí organismu, protože začínám spíš mít opačný problém, než podvýživu ???? Díky rozlítanému životnímu stylu si ji ráda hodím do kabelky a na cestě vypiju místo svačiny nebo oběda. Můžu jenom vřele doporučit!

Koukněte na www.mojemana.cz

Vaše Tereza