Dubaj – pro stomika “ráj”.

13.11. jsem se vydala s rodiči do Dubaje. Jiný svět, jiný mrav, jiné jídlo. Přináším vám menší rekapitulaci toho, co jsme tam zažili.

Letadlo? Luxus!

Letěli jsme s Airbusem A380 a společností Emirates. Co se týče stránky stomie a komfortu v letadle, klobouk dolů před Emirates, kteří se o své cestující dokážou nádherně postarat. Ať už se jedná o prostorné WC, výborné a chutné jídlo, milé letušky, nebo ohromného místa na nohy. Pro stomika naprostý komfort a luxus. Byla jsem fakt nadšená.

Dubaj. Město, kde stěží na ulici najdete jídlo.

V Dubaji bylo nádherně! Teplo, moře, dobré jídlo, nádherné památky (Burj Khalifa, Burj Al Arab – Plachetnice, Dubai Mall, old and spicey souk), prostě krása.

*Překvapivě, toho čeho jsem se bála nejvíc – obtíží s trávením, se nakonec nestalo (zásobu prášků na tyto potíže jsem měla nespočet – Smectu, Endiaron, Ercefuryl (?), i Imodium. Vše vždy aspoň po platíčku. Divím se, že si Arabové nemysleli, že jsme obchodníci s léky. 😀

Jídlo mají Arabové dobré. My byli na “sebe”, takže jídlo jsme si museli kupovat, ale naštěstí v hotelu jsme měli aspoň snídani, která byla sice průměrná, ale člověk se tam v pohodě najedl, takže jsme neumřeli hladem. 😀 A když jsme měli hlad, jako správní Češi jsme prostě snědli svačinu z cest. 😀 A řeknu vám jedno. V Dubaji stěží najdete restauraci, kde se dá v klidu najíst, a kde mají i bohatou nabídku jídel.

Jídlo v Dubai Mall a nejpálivější rýže s rybou.

První den, kdy jsme se vydali do Dubai Mall (největší obchodní centrum – přes 1200 obchodů jako Tiffany, Gucci atd), jsme hned hledali restauraci, kde bychom se mohli najíst. Hledali jsem a hledali, až naše volba, po rezignaci a ukrutného pocitu hladu, padla na pizzerii, kde jsme si dali pizzu. Zlatá střední cesta, že jo. Akorát, Arabové moc nesolí.

O tom jsem se přesvědčila i druhý den, kdy jsem si k večeři objednala grilované kuřecí a rýži. Maso bylo velmi dobré, ale ta rýže, vůbec nebyla slaná! Zase. A to ani nemluvím o zelenině (mrkev, květák a brokolice – čekala bych tedy spíš rajče a okurku). Mrkev byla naprosto bez chuti. Jediná brokolice ušla…

Chuť jsme si nakonec spravili poslední den v Dubaji. Objednali jsme si obalovanou rybu a pálivou rýži. Tuto kombinaci jsem teda ještě neměla. A bylo to dobrý! Rýže fakt pálila, a byli ji asi půl kila, ale celkově to bylo moc dobré. Ryba byla klasicky v trojobale, krásně bílá, a bez kostiček. Nebylo to sice “foodporn”, nám to ale stačilo. A překvapivě jsem potom neměla střevní problémy, jak jsem se domnívala. No jo, když umíš tak umíš.

A na závěr. Co se týče moře a stomie. Stomie mi vydržela, ač jsem se máchala v moři, a jednou mi i vlna podemlela nohy, takže jsem spadla, a byla od hlavy až k patě celá jen od písku. Ale podložka vydržela! Neuvěřitelné. Dubaj proto doporučuji. 🙂