Sportujeme pro České ILCO – rozhovor s Vandou Hybnerovou

Herečka Vanda Hybnerová se stala ambasadorkou akce . V krátkém rozhovoru nám vysvětlí proč se tak rozhodla a co můžete na akci Sportujeme pro České ILCO  očekávat.

Proč jste se rozhodla stát ambasadorkou akce Sportujeme pro české ILCO?

Můj důvod není jen charitativní…je i osobní. Můj táta byl stomik, a protože byl hlavně komik a nejdůležitější pro něj bylo, aby se lidi smáli a byli dobré mysli, tak po tom, co zvládl sám sebe ve své nové situaci, rozhodl se pomáhat těm, kteří stomii vnímali jako konec života. Táta se zvládl s touhle životní etapou vyrovnat s nadhledem a humorem, i když na začátku, stejně jako většina stomiků, svou situaci vnímal jako konečnou. Pomoc byla vzájemná, lidi ve stejné krizové situaci ji mají sdílet, mluvit o tom, ne se schovávat a hlavně se stydět. Protože není za co. Je to jen chřipka, jak říkal táta…když dáte nemoci jiné jméno, tak se tak nemoc chová…No a to jsou moje důvody…pokračovat v tom co táta začal…ne nemoc zlehčovat, ale odlehčit lidem, kteří se se stomií potkali.

letak-sportujeme-pro-ceske-ilco

Co očekáváte od akce Sportujeme pro české ILCO?

Očekávám setkání lidí. A příjemně strávený den pro všechny zúčastněné. A milý bonus bude, když se podaří vybrat finance na podporu ILCO.

 

Podpoří akci i někteří Vaši kolegové? Prozradíte kteří?

Pozvání přijala spousta mých kolegů a přátel. Vím, že Týna Frejová podpoří lezeckou stěnu, moje kolegyně herečky Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová nebo zpěvačka Dáša Zázvůrková, Sabina Laurinová, Martin Zounar, Mirek Šimůnek, Ivana Korolová, Jan Komínek, Bára Fišerová, Eva Burešová, Jan Šťastný,Týna Pletánková, Barbora Šťastná… a mnoho dalších.

 

Prozradíte alespoň z části, na co se může veřejnost na této akci těšit?

Jedná se především o sportovní aktivity, například lanové centrum, trampolíny, jóga, aerobic, lukostřelba, taneční aktivity, workshopy, dílny pro celou rodinu a podium, kde bude velká spousta zajímavých hostů.

 

Přála byste si, aby se tato akce opakovala?

To je filištínská otázka, samozřejmě, že ano. Myslím, že tyhle akce by měla města pro své občany pořádat pravidelně, a nemusí u toho nutně být media a známé obličeje. Je prostě potřeba, aby lidé o téhle nemoci věděli co nejvíce. Rakovina tlustého střeva je nemoc, která se dá prevencí předehnat. A o čem něco vím, tak vím, jak se bránit. Nejde jen o to, vybrat peníze na ty, kteří už o nemoci vědí své, ale jde o to informovat ty, kterých se to může jednou týkat.

 

Vzkážete něco veřejnosti na závěr?

Přijďte! Bude to fajn den….a jak by řekl můj táta…nepo…me se z toho, i když se po….me!!! Myslím, že stomici vědí, o čem mluvím, a ti co to nevědí, právě musí dorazit, aby se to dozvěděli!

S pozdravem Vanda Hybnerová

Moc děkujeme za rozhovor i za podporu! Těšíme se na vás! České ILCO!