Reportáž a foto z akce Sportujeme pro České ILCO

Děkujeme! Na akci Sportujeme pro České ILCO 2019: přišlo víc než 1100 lidí!

Akci Sportujeme pro České ILCO pořádal v květnu 2019 Dům dětí a mládeže Mělník a místní TJ Sokol a jejím smyslem bylo – kromě sportování a kulturních programů pro místní občany, hlavně pak rodiny s malými dětmi – informovat, že lidé se stomií žijí mezi námi, vysvětlit co život se stomií znamená, ukázat, že i se stomií se dá dobře žít.

Studenti i pořadatelé získali ve veřejné sbírce úctyhodnou částku pro České ILCO, která bude určena na podporu stomiků z celé republiky. Děkujeme!

Sportujeme pro České ILCO se zúčastnili i herci ze seriálu Krejzovi a Modrý kód. Tombolou, kterou uspořádali, vybrali téměř 10 000 Kč. Díky jejich přítomnosti i díky dalším pozvaným hostům, např. herečky, paní Haně Gregorové z divadla Radka Brzobohatého, bylo Sportujeme pro České ILCO ještě zajímavější.

Celé akce se zúčastnil také starosta Mělníka, velmi pozitivně hovořil o lidech s hendikepem, jako veterinář má i on ke střevům co říci.

Za všechny stomiky děkujeme ředitelce DDM Mělník paní Heleně Jiráčkové za nápad, realizaci a organizaci celé úžasné akce i za nápad předat štafetový kolík pro pořádání podobné akce ve prospěch Českého ILCO v příštím roce DDM Kolín.

Na Sportujeme pro České ILCO 2020 se už těšíme!

Marie Ředinová
Předsedkyně pacientské organizace České ILCO