Přeskočit navigaci

Stránky klubu stomiků  

Slezský klub stomiků Ostrava

Informace a fotografie z některých akcí klubu

28.9. - 2.10. Rekondiční pobyt

Jede král. Oslavy 20. výročí založení Slezského klubu stomiků Ostrava vyvrcholily na přelomu září a října na rekondičním pobytu v hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm. O tento pobyt byl velký zájem. Zúčastnilo se 117 osob, dalších 14 náhradníků jsme tentokrát nemohli uspokojit. Přijeli i hosté ze Slovenska a z Polska. Oslavy probíhaly ve čtvrtek 29.9.2011. Nejprve se ve dvou blocích dopoledne a odpoledne představilo 8 firem, které dodávají stomické pomůcky. Následovalo milé vystoupení Ládi Kerndla s pětičlennou kapelou.
Po krátké přestávce večer vrcholil rautem. Zahájili jsme jej příchodem krále v královském úboru, hrála při tom znělka z Noci na Karlštejně „Jede král, jede král“. Nechyběla klubová vlajka a výbor klubu v klubových tričkách. Po večeři začala hrát cimbálová muzika Valašský vojvoda z Kozlovic a to byla paráda, opravdu něco úžasného.

20 let klubu.


20. výročí založení klubu> Reportáž z oslavy.
Ohlasy na rekondice>
Fotogalerie z rekondic> Členěno po jednotlivých dnech.
Videoprezentace z rekondic> (17 minut)

20.8. - Setkání stomiků v Teplicích

Sv. Jan - Teplice nad Bečvou. Společné letní setkání stomiků se uskutečnilo v sobotu 20. 8. 2011 od 10:00 hod. v Teplicích nad Bečvou. Za krásného počasí jsme se vydali procházkou k Hranické propasti a k Sv. Janu. Po dobrém obědě jsme po telefonu zazpívali "Živijó ..." našemu předsedovi, který v tento den slavil své 60. narozeniny. Pak jsme se vydali do Zbrašovských aragonitových jeskyní.

Fotogalerie ze setkání>
Videozáznam ze setkání>

6.8. - K prameni řeky Odry

K prameni Odry. Procházku k prameništi řeky Odry pořádal Klub stomiků okresu Nový Jičín. Výlet jsme symbolicky zahájili v Odrách. Cestou jsme navštívili pomník Žalov v lese u Kyjanice na počest upáleným obyvatelům obce Zákřov. Dále jsme si prohlédli vzácný barokní morový sloup uprostřed Bočkova náměstí, v těsném sousedství známé Hodinové věže v Potštátu. Poslední zastávkou byl dřevěný kostel v obci Lipná.

Fotogalerie z výletu>
Videoprezentace z výletu>

16.7. - Setkání mezi rybníky

Rybarsky den Střítež. Soustava rybníků ve Stříteži u Českého Těšína byla inspirací k uspořádání setkání mezi rybníky v sobotu 16.7.2011. Počasí nám přálo, Alenka Kantorová s manželem Slávkem zapojila celou rodinu a tak si to přes 50 účastníků opravdu užilo.
Po uvítání předsedou klubu nás místostarostka obce paní Kapitanovová seznámila s historií obce a kraje. Pak už následovala slepičí polévka, pečení pstruzi, skvělé koláče a buchty.

Podrobné informace o průběhu setkání naleznete ve Zpravodaji klubu .
Fotogalerie ze setkání> Fotografie od Broni Tučného z tohoto krásného setkání.
Videoprezentace ze setkání> (43 minut)

4. - 5.6.2011 Setkání na hranici – Terchová

logo setkání Po loňském velmi úspěšném setkání stomiků z Česka, Slovenska a Polska v Ostravě jsme se velmi těšili na trojsetkání na Slovensku. Uskutečnilo se 5. - 6.6.2011 v rodišti Juraje Jánošíka v Terchové. Krásné prostředí, hezké letní počasí, skvělí lidé, co bychom si více mohli přát. Na setkání přijelo 200 osob ze Slovenska, Polska a Česka.

Podrobné informace o průběhu setkání naleznete ve Zpravodaji klubu .

Fotogalerie ze setkání> Více než 150 fofografií od Broni Tučného.

Osobností neziskového sektoru se stal předseda našeho klubu doc. Kreml

Cena Nadace OKD OSTRAVA (3. listopadu 2010) – Nadace OKD ocenila ve středu večer v kompresorovně Hornického muzea nejlepší veřejně prospěšné projekty. Největší úspěch u porotců měla výstavba domu pro pěstounskou rodinu na Třinecku, mezinárodní folklórní festival v Horní Suché, originální zahrada pro hendikepované děti z Bohumínska a vzdělávání pracovníků prachatického hospice. Cenu v nové kategorii Mediální čin získala redakce týdeníku EURO za pravidelnou rubriku Pozitivní zprávy, osobností neziskového sektoru se stal předseda Slezského klubu stomiků Ostrava Pavel Kreml.

Podrobnější informace naleznete ve Zpravodaji klubu.
Fotografie z předávání cen.


Fotografie z akcí v roce 2010

Broňa Tučný Bronislav Tučný je hlavním fotografem na většině akcí pro stomiky. Fotografie z akcích v roce 2010 (Bílá Opava, Kozlovice, rozhledna Vartovna, sv. Hostýn, vánoční večírek, setkání na Svinci ...) si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Fotogalerie>


29.9. - 3.10. Rekondiční pobyt

Hotel Relax Rekondiční pobyt je vyvrcholením všech klubových akcí v roce a ten letošní byl již osmnáctý. Po rekondicích v oblasti Jeseníků jsme zamířili do srdce Beskyd do hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm. Hotel poskytl patrně nejkvalitnější podmínky pro relaxaci ze všech hezkých pobytů, které jsme již uspořádali. Ubytování bylo ve dvoulůžkových pokojích s TV a sociálním zařízením, hotel má krásný bazén, bohatou nabídku rehabilitačních procedur, hezké okolí vybízelo k vycházkám a výletům.
Podrobné informace o průběhu rekondic>
Ohlasy na rekondice>
Fotogalerie ze setkání> od Broni Tučného.

19.6.2010 Mezinárodní setkání stomiků v Ostravě

Mezinárodní setkání Setkání se uskutečnilo v sobotu 19.6.2010 v Hornickém muzeu v Ostravě – Petřkovicích, od 10 do 18 hodin v Kompresorovně Hornického muzea. Cílem bylo nejen lepší vzájemné poznání a výměna zkušeností, ale také přiblížení hornických tradic Ostravska účastníkům setkání. Jednalo se o největší akci, jakou Slezký klub stomiků Ostrava kdy organizoval. Do Ostravy přijelo celkem 170 osob, z toho bylo 51 ze Slovenska a 17 z Polska.
Vyvrcholením setkání byl slavnostní skok přes kůži a shornickými písničkami a švéflem předsedy Slezského klubu stomiků Ostrava na téma. "Výhody stomiků při zachycování a následném využití plynů v dolech".
Podrobné informace o setkání>
Fotogalerie ze setkání> Více než 100 fofografií od Broni Tučného.
Prezentace v PowerPointu 2007> Nejzajímavější momenty a sponzoři akce (10,9 MB !)


30.9. - 4.10. Rekondiční pobyt

Červenohorské Sedlo Rekondiční pobyt je vyvrcholením všech klubových akcí v roce a ten letošní byl již sedmnáctý. Opět jsme se vrátili do Jeseníků a v hotelu Červenohorské sedlo jsme ve dnech 30.9. - 4.10.2009 prožili několik krásných podzimních dnů. Hotel nám poskytl pěkné ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením a TV, vynikající stravování, místnost pro přednášky, dobře organizačně zvládnutou nabídku rehabilitačních procedur, krásný velký bazén a prostory pro společenskou zábavu. Organizační pokyny naleznete ve Zpravodaji klubu.
Program rekondic>
Fotoalbum z rekondic>
Podrobné informace o průběhu rekondic>
Ohlasy na rekondice>

22.8.2009 - Výlet na Helfštýn.

Helfštýn 2009 Výlet se uskutečnil ve spolupráci s Klubem stomiků v Přerově. Po krátké komentované prohlídce Lipníka jsme se výletním vláčkem dopravili na hrad Helštýn. S příjemnou průvodkyní jsme se zastavili u každé brány, prohlédli si muzeum kovářských prací, mincovnu a viděli jsme také kováře v pilné přípravě na soutěž Hefaiston. Setkání jsme ukončili obědem v restauraci Pod hradem. Přes chmurné předpovědi počasí vydrželo a pršet začalo až po návratů domů.
Fotografie z výletu>


25.6.2009 - 5. setkání na hranici.

Setkání na hranici Setkání na hranici se konalo v Jaworzynce Trzycatku v Polsku. Obec leží v těsné blízkosti Trojmezí, sousední obec na naší straně je Hrčava. Sešlo se zde více než 100 účastníků z Polska, Česka a Slovenska. Vládla příjemná atmosféra, diskutovalo se, jedlo, pilo a zpívalo s goralskou muzikou. 6. setkání se bude v příští roce konat u nás.
Fotografie ze setkání>


16.6.2009 - Výlet do Olomouce.

Olomouc 2009 Zájezd vlakem do historické Olomouce. Prohlédli jsme si Arcibiskupské muzeum a s průvodcem jsme prošli historické jádro města.
Fotografie z výletu>


Fotografie z některých akcí v dubnu a květnu 2009.

Duben a květen 2009 Několik fotografií z exkurze v pivovaru Ostravar, Květinového dne, přehlídky sociálních služeb a ze zájezdu do Orlických hor (zájezd pořádal klub Nový Jičín).
Fotografie>Design P. Kreml