Přeskočit navigaci

Stránky klubu stomiků  

Slezský klub stomiků Ostrava

Kalendář připravených akcí v roce 2010

Přehled akcí plánovaných v roce 2010 naleznete ve Zpravodaji klubu .

Pravidelná klubová setkání

  • Místo: 12.4. - zasedací místnost v budově ÚMOb Svinov
  • Spojení: Autobus č. 37, zastávky Malá Strana, z ÚAN – Svinov mosty horní zastávka – Svinov nádraží – Studentská. Vystoupit na zastávce Svinov náměstí (2. od nádraží).
  • Kdy: Vždy každé 2. pondělí v měsíci. 15 – 17 hod.
  • Termíny setkání: 8.2., 8.3., 12.4., 10.5., 14.6., 12.7., 9.8., 13.9., 11.10., 8.11. a 13.12.

Osobností neziskového sektoru se stal předseda našeho klubu doc. Kreml

Cena Nadace OKD OSTRAVA (3. listopadu 2010) – Nadace OKD ocenila ve středu večer v kompresorovně Hornického muzea nejlepší veřejně prospěšné projekty. Největší úspěch u porotců měla výstavba domu pro pěstounskou rodinu na Třinecku, mezinárodní folklórní festival v Horní Suché, originální zahrada pro hendikepované děti z Bohumínska a vzdělávání pracovníků prachatického hospice. Cenu v nové kategorii Mediální čin získala redakce týdeníku EURO za pravidelnou rubriku Pozitivní zprávy, osobností neziskového sektoru se stal předseda Slezského klubu stomiků Ostrava Pavel Kreml.

Podrobnější informace naleznete ve Zpravodaji klubu.
Fotografie z předávání cen.

29.9. - 3.10. Rekondiční pobyt

Hotel Relax Rekondiční pobyt je vyvrcholením všech klubových akcí v roce a ten letošní byl již osmnáctý. Po rekondicích v oblasti Jeseníků jsme zamířili do srdce Beskyd do hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm. Hotel poskytl patrně nejkvalitnější podmínky pro relaxaci ze všech hezkých pobytů, které jsme již uspořádali. Ubytování bylo ve dvoulůžkových pokojích s TV a sociálním zařízením, hotel má krásný bazén, bohatou nabídku rehabilitačních procedur, hezké okolí vybízelo k vycházkám a výletům. Pozvání přijali zajímaví hosté, proběhly přednášky a prezentace, tradičně jsme si užili spoustu zábavy.
Pobyt byl podporován granty Magistrátu města Ostravy a Nadace ČEZ.
Organizační pokyny naleznete ve Zpravodaji klubu.
Program rekondic>
Podrobné informace o průběhu rekondic>
Ohlasy na rekondice>
Fotogalerie ze setkání> od Broni Tučného.

21.8. Pouť na Svatý Hostýn

Společná akce klubů stomiků Přerov, Nový Jičín, Ostrava, Opava.

Sraz v Bystřici pod Hostýnem na parkovišti proti hřbitovu (ulice Jeřabinová) v 10.00. Ty, kteří přijedou vlakem (9.46 od Valašského Meziříčí nebo 9.50 od Kojetína) budeme očekávat u nádraží. Po návratu ze Sv. Hostýna bude akce ukončena společným obědem a posezením.

Fotogalerie z pouti> od Broni Tučného.

10.7. Setkání stomiků v Kozlovicích

Populární setkání na začátku prázdnin se uskuteční v Kozlovicích. Akci organizuje klub Nový Jičín s přispěním Zdeňka Opěly, který již mnohokrát osvědčil své kuchařské umění.
Kdy: 10.7. 2010. v 8:30 hod.
Kde: Areál hasičské zbrojnice (střed obce), parkovat u nákupního střediska!!
Program: Prohlídka muzea Obecná škola, jízdárny (westernoví koně), návštěva areálu Na mlýně. Trasa je po rovině a měří asi 2 km. Zpáteční cestu je možno absolvovat vláčkem podhoráčkem nebo kočárovou dopravou.

Podrobnější informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

19.6. Setkání na hranici – hornické muzeum

logo setkání Setkání na hranici českých, polských a slovenských stomiků je stále oblíbenější akcí. Organizace letošního, šestého Setkání na hranici, se ujal Slezský klub stomiků Ostrava ve spolupráci s kluby v Opavě a v Novém Jičíně. Setkání se uskuteční v sobotu 19.6.2010 v Hornickém muzeu v Ostravě – Petřkovicích, od 10 do 17 hodin v Kompresorovně Hornického muzea. Cílem je nejen lepší vzájemné poznání a výměna zkušeností, ale také přiblížení hornických tradic Ostravska účastníkům setkání.

Podrobný program setkání, způsoby přihlášení a informace o Skoku přes kůži naleznete ve Zpravodaji klubu .

Podrobné informace o setkání>
Fotogalerie ze setkání> Více než 100 fofografií od Broni Tučného.
Prezentace v PowerPointu 2007> Nejzajímavější momenty a sponzoři akce (10,9 MB !)

5.6. Střelecké odpoledne v Neplachovicích

Střelecké odpoledne pořádané Klubem stomiků Opava spojené s grilováním je velmi oblíbená akce. Střelecké odpoledne proběhne v areálu střelnice v Neplachovicích od 12:00 hod.

Kontakt:
Pavel Elbl tel. 777 625 014 e-mail: pavel.elbl@seznam.cz
Podrobnější informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

26.5. – 29.5. Čtyřdenní zájezd - Jižní Morava

Ubytování je v hotelu Bermuda s polopenzí (pokoje se sociálním zařízením) ve Znojmě. Navštívíme: Moravský Krumlov, Znojmo, klášter v Louce, sklípek v Novém Šaldorfu, Bítov, Lukov, Mohylu míru, Buchlovice …

Kontakt:
E. Hanzelková tel. 737 411 124 e-mail: E.Hanzelkova@seznam.cz
A. Kubínek tel. 604 592 851 e-mail: a.kubinek@seznam.cz
Podrobný program zájezdu naleznete ve Zpravodaji klubu .

12.5. Květinový den

měsíček lékařský Letošní Český den proti rakovině proběhne ve středu 12. května 2010. Tematicky budou sbírka a preventivní letáky zaměřeny na prevenci karcinomu prostaty. Rozhodli jsme se, že letos stejně jako vloni objednáme 5000 kytiček. Vedle pomoci potřebným tak můžeme pomoci i sobě, neboť 30% z vybrané částky se vrátí na náš účet.
Věříme, že se zapojí každý, komu to jen trochu dovolí zdraví. Moc tím pomůžete nám i sobě.
Kontakt:
Hevika Juřinovává tel. 731 442 885
Další informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

11.5. - Členská schůze

Hlavní náplní členské schůze bude organizace Českého dne proti rakovině. Zpravodaj s dalšími informacemi a s pozvánkou na členskou schůzi dostanou registrovaní členové klubu koncem měsíce dubna.

7.5. – 9.5. Relaxační víkend v hotelu DUO

hotel DUO Víkendový Wellness pobyt ve dnech 7.5. – 9.5.2010 se uskuteční v hotelu DUO na Horní Bečvě. Pobyt zahrnuje: 2x ubytování, 2x polopenzi, 1x perličkovou koupel a 1x inhalační dýchání, 0,2 dcl vína k večeři při příjezdu. Zvýhodněná cena tohoto balíčku v pokoji Lux je 1 570 Kč, k tomu je nutno připočíst oběd v sobotu za 100 Kč. Účastnický poplatek je 300 Kč/osoba.
Další informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

7.5. Exkurze v automobilce Hyundai

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo zajistit exkurzi v automobilce Hyundai v Nošovicích. Sraz před areálem podniku v 10.30. Doprava na místo je individuální. Na exkurzi je nutno se závazně přihlásit na členské schůzi 17.3.2010.

1.5. Procházka bílou Opavou

Klub stomiků v Opavě vás všechny srdečně zve na procházku bílou Opavou. Sraz všech účastníků bude v 8:50 před Slezským muzeem v Opavě. Od 9 hodin je domluvený vstup do Slezského muzea, kde bude asi dvouhodinová prohlídka s odborným výkladem. Od 11 hodin následuje hodinu a půl dlouhá prohlídka města s průvodcem.
Kontakt:
Pavel Elbl tel. 777 625 014

22.4. Šumná Ostrava VI

Každoročně v polovině dubna společně poznáváme technické památky a okolí Ostravy. V tomto roce se vydáme na procházku údolím řeky Opavy z Třebovic do Děhylova. Budeme pozorovat probouzející se přírodu v meandrech řeky Opavy a v přírodní rezervaci Štěpán.

Sraz účastníků je 22.4.2010 ve 13 hodin na zastávce „Čistírny" tramvaje č. 4 nebo autobusů č. 39, 40, 44. Odtud půjdeme k nádraží Ostrava – Třebovice, kde vyzvedneme ty, kteří přijedou vlakem na Opavu. Procházka v délce asi 5 km je nenáročná po rovině. Setkání ukončíme malým občerstvením.
Těšíme se na bohatou účast.

13.4. Setkání stomiků 2010

logo ConvaTec Každoroční setkání stomiků se zástupci firmy ConvaTec a dalšími odborníky se tentokrát uskuteční 13.4.2010 od 10 hodin v hotelu Harmony Club v Ostavě - Mariánských Horách.
Setkání urostomiků 2010 s odborníky se bude konat dne 18. června 2010 v hotelu Voroněž II, Křížkovského 49, Brno.
Kontakt:
Bezplatná StomaLinka ConvaTec 800 122 111

10.4. Výšlap na hrad Starý Jičín

Každoročně začátkem dubna klub stomiků z Nového Jičína organizoval výstup na Javorník. Jak stárneme, stával se tento výstup pro mnohé příliš náročný. Proto byla letos zvolena méně náročná vycházka na hrad Starý Jičín

Sraz účastníků bude 10.4. v 10.00 hod. na náměstí ve Starém Jičíně.
Kontakt:
Jaroslav Pecha tel. 775 997 248

Kalendář akcí v roce 2009

Design P. Kreml