Přeskočit navigaci

Stránky klubu stomiků  

Slezský klub stomiků Ostrava

Kalendář připravených akcí v roce 2009

Přehled akcí plánovaných v roce 2009 naleznete ve Zpravodaji klubu .

Pravidelná klubová setkání

  • Místo:klub ECHO – Ostrava – Svinov , budova vlevo od restaurace U Slunce, 1. patro.
  • Spojení: Autobus č. 37, zastávky Malá Strana, z ÚAN – Svinov mosty horní zastávka – Svinov nádraží – Studentská. Vystoupit na zastávce Malá Strana (3. od nádraží).
  • Kdy: Vždy každé 2. pondělí v měsíci. 15 – 17 hod.
  • Termíny setkání: 8.6., 13.7., 10.8., 14.9., 12.10., 9.11.

30.9. - 4.10. Rekondiční pobyt

Červenohorské Sedlo Rekondiční pobyt je vyvrcholením všech klubových akcí v roce a ten letošní byl již sedmnáctý. Opět jsme se vrátili do Jeseníků a v hotelu Červenohorské sedlo jsme ve dnech 30.9. - 4.10.2009 prožili několik krásných podzimních dnů. Hotel nám poskytl pěkné ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením a TV, vynikající stravování, místnost pro přednášky, dobře organizačně zvládnutou nabídku rehabilitačních procedur, krásný velký bazén a prostory pro společenskou zábavu. Organizační pokyny naleznete ve Zpravodaji klubu.
Program rekondic>
Fotoalbum z rekondic>
Podrobné informace o průběhu rekondic>
Ohlasy na rekondice>

5.9. Výšlap z Jilešovic do Děhylova

Sraz všech účastníků bude v 11 hodin na vlakovém nádraží v Jilešovicích. Odtud půjdeme asi 6 km pěšky rovným terénem na Loděnici do Děhylova. Je naplánována zastávka na občerstvení. Celou vycházku zvládnou i méně zdatní.
Zve výbor klubu Opava

2.9. Členská schůze

Hlavním bodem budou informace o připravovaném rekondičním pobytu. Pozvánku a podrobný program schůze naleznete ve Zpravodaji klubu .
Srdečně zve výbor klubu

25.7. Šmajstrlův pohankový mlýn

Sejdeme se v 9:30 hod. ve Frenštátě p.R. v areálu bývalých ruských kasáren za vlakovým přejezdem směrem na Rožnov p.R. Odtud pojedeme společně na prohlídku „Šmajstrlova pohankového mlýna“ s přednáškou majitele a nákupem zboží v jejich prodejně.

Po prohlídce mlýna odjedeme do Veřovic na mysliveckou chatu, kterou znáte z akcí Rudy Hykla. Zde bude připraveno pohoštění – srnčí guláš, klobásy, Vaše tekuté výpěstky a sladkosti, které připraví naše členky. Pokud přijedete do Frenštátu p.R. vlakem, nahlaste dobu příjezdu předsedovi klubu p. Pechovi, tel. 775 997 248, abychom pro Vás mohli zajistit dopravu na sraz v kasárnách.
Výbor klubu Nový Jičín

25.6. Setkání na hranici

Jaworzynka 2009 Letošní jubilejní 5. setkání organizují polští stomici. Setkání na hranici se uskuteční 25.6. od 11 hodin v Jaworzynce - Trzycatku u hotelu Jaworzynka. Jaworzynka - Trzycatek je na opačné straně kopce od Hrčavy.

Program setkání naleznete ve Zpravodaji klubu.
Pokyny pro účastníky setkání na hranici.
Fotografie ze setkání.

20.6. Střelecké odpoledne v Kravařích

Střelecké odpoledne pořádané Klubem stomiků Opava spojené s grilováním je velmi oblíbená akce. Střelecké odpoledne proběhne v Kravařích v kynologickém areálu od 13:00 hod. Jak se na akci dostanete? Pokud pojedete autem od Hlučína, projedete celou vesnicí a za ní první odbočkou (vjezd na polní cestu) odbočíte vpravo. Pokud pojedete vlakem, dojedete do stanice Kravaře ve Slezsku a odtud se dáte zpět na Opavu a pak už je to stejné jako kdybyste jeli autem. Poplatek na akci činí 100 Kč/osoba.

16.6. Výlet do Olomouce

V loňském roce se Vám velmi líbil zájezd vlakem do Kroměříže. Proto jsme se rozhodli navštívit historickou Olomouc. Vlakem se tam pohodlně dostaneme za hodinu.

Odjezd vlaku z nádraží Ostrava - Svinov v 8.04.
Informace o průběhu zájezdu naleznete ve Zpravodaji klubu .

27.5. – 30.5. Čtyřdenní zájezd

Ubytování je v hotelu s polopenzí (pokoje se sociálním zařízením) v Novém Městě nad Metují. Navštívíme: Opočno, Náchod, Ratibořice - Babiččino údolí, horskou chatu Šerlich, „ Peklo“ u Náchoda, Adršpach – skalní město, Jiráskovu chatu, …

Kontakt:
E. Hanzelková tel. 737 411 124 e-mail: E.Hanzelkova@seznam.cz
A. Kubínek tel. 604 592 851 e-mail: a.kubinek@seznam.cz
Informace o průběhu naleznete ve Zpravodaji klubu .

13.5. Květinový den

Letošní Český den proti rakovině proběhne ve středu 13. května 2009. Tematicky budou sbírka a preventivní letáky zaměřeny na kolorektální karcinom (primární a sekundární prevence) a stejně jako v minulých letech budou propagovány zásady zdravého způsobu života. Jelikož téma sbírky je nám velmi blízké, hodláme se opět zapojit do prodeje kytiček měsíčku lékařského. Rozhodli jsme se letos objednat 4000 kytiček.
Věříme, že se zapojí každý, komu to jen trochu dovolí zdraví. Moc tím pomůžete nám i sobě.
Kontakt:
Hevika Juřinovává tel. 731 442 885
Další informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

12.5. - Členská schůze

Hlavní náplní členské schůze bude organizace Českého dne proti rakovině. Zpravodaj s dalšími informacemi a s pozvánkou na členskou schůzi dostanou registrovaní členové klubu koncem měsíce dubna.

8.5. Setkání v Beskydech na Pustevnách

Letošní setkání 8. května se uskuteční na Pustevnách a Radhošti za účasti členů z klubů Ostrava, Opava a Přerov. Sraz bude v 10:00 hodin u lanovky na Pustevny v Trojanovicích, odkud vyjedeme nahoru.
Podrobné informace naleznete ve Zpravodaji klubu .

25.4. Výšlap Podvihovským lesem

První jarní výšlap se koná v sobotu 25. 4. - Podvihov-Raduň. Sraz bude v 10.00 hod. na nádraží Opava-východ, odtud pojedeme autobusem do obce Podvihov, dále pěšky lesem do obce Raduň, cca 4 km rovným, lesnatým úsekem. V obci Raduň pak nasedneme na autobus a vrátíme se zpět do Opavy.
Kontakt:
Pavel Elbl tel. 777 625 014

4.4. Výstup na Javorník

Již tradičně se první sobotu měsíce dubna scházíme pod Javorníkem, kdy při výstupu si ověříme naši fyzickou kondici po dlouhé zimě. Sraz účastníků je v 10:00 hodin na parkovišti u fotbalového hřiště ve Veřovicích. Pak bude následovat výstup na vrchol Javorníku. Po návratu z výstupu se sejdeme v restauraci „U Hyklů“.
Kontakt:
Jaroslav Pecha tel. 775 997 248

1.4. Šumná Ostrava V

Každoročně na jaře poznáváme technické památky a seznamujeme se s historií Ostravy. V letošním roce prozkoumáme, jak se vaří pivo v ostravském pivovaru. Sraz bude 1.4.2009 ve 14.30 před prodejnou U Radima na Českobratrské ulici, kam většina z Vás chodí pro pomůcky. Společně se přesuneme do pivovaru. Po exkurzi bude ještě možnost posezení v přilehlé restauraci.
Kontakt:
Jaroslav Opletal tel. 591 159 840, 732 476 842

Design P. Kreml